افزونه جت‌پک، یکی از تولیدات وب‌سایت WordPress.com است که دارای بیش از ۳۰ ماژول مختلف با قابلیت‌های فوق‌العاده است. یکی از این قابلیت‌ها پیشمایش ابدی یا Infinite Scroll نام دارد. حتما تابحال وب‌سایت‌هایی را مشاهده کرده‌اید که با پیمایش‌کردن (Scroll) به پایین صفحه محتوای تازه بر پایه فناوری ای‌جکس (Ajax) بارگذاری می‌شوند و به صفحه اضافه می‌شوند. وب‌سایت تویتر بهترین نمونه برای این ویژگی است. امروز قصد داریم تا نحوه فعال‌سازی این قابلیت در پوسته‌مان را بررسی کنیم.

افزودن پیمایش ابدی به پوسته

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه جت‌پک (می‌توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دریافت کنید) نوبت آن است که پشتیبانی از این قابلیت را به پوسته‌تان اضافه کنید. بدین جهت، ابتدا باید چرخه مطالب خود را اصلاح کنید.

عمومیت وب‌سایت‌های وردپرسی دارای چرخه‌ای به شکل زیر هستند:

چرخه فوق را به صورت زیر تغییر دهید:

سپس دستورات بین دو دستور PHP را که محتویات چرخه شما هستند به یک فایل دیگر به نام content.php ایجاد کنید. (در صورتی که از ساختار‌های وردپرس نیز استفاده می‌کنید باید چندین فایل مجزا برای ساختار‌های دیگر نیز ایجاد کنید)

با فرض آنکه چرخه پوسته شما به صورت بالا باشد دستور زیر را به فایل functions.php پوسته‌تان اضافه کنید. این امر سبب فعال‌شدن قابلیت پیمایش ابدی می‌شود. (لازم به ذکر است برای آنکه این قابلیت به درستی کار کند لازم است که کدنویسی پوسته شما کاملا مطابق با استاندارد‌های وردپرس باشد.

تابع فوق باعث می‌شود که قابلیت پیمایش ابدی برای محتویات تگ دلخواه شما (بر IDی content) فعال گردد.

استفاده از این دستور باعث بارگذاری خودکار مطالب بیشتر در هنگامی که کاربر به انتهای صفحه می‌رسد می‌شود. این امر به وب‌سایت شما جلوه‌ای زیباتر و جذاب‌تر می‌بخشد. پس اگر وب‌سایتی دارید که مرتبا بروز می‌گردد استفاده از این دستور را به شما توصیه می‌کنیم.

اشتراک گذاری در :    

مطالب مرتبط