خبرنامه یا Newsletter قابلیتی است که به وب‌مستر (مدیر سایت) امکان می‌دهد که با استفاده از ایمیل و یا راه‌هایی همچون پیامک و … کاربران خود را از بروز‌شدن وب‌سایت مطلع سازند و مطالب را به صورت آنی و یا دوره‌ای به ایمیلشان ارسال کنند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از بهترین افزونه‌های ایجاد خبرنامه ایمیلی در وردپرس بپردازیم.

افزونه خبرنامه MailPoet Newsletters

mailpoet-newsletter-plugin

افزونه MailPoet Newsletters که به زبان شیرین فارسی نیز ترجمه شده‌است یکی از قدرتمند‌ترین افزونه‌های موجود برای ایجاد خبرنامه ایمیلی در وردپرس است. این افزونه که کاملا رایگان بوده و از مخزن افزونه‌های وردپرس نیز قابل دریافت است به شما امکان می‌دهد یک خبرنامه قدرتمند و زیبا برای وب‌سایتتان ایجاد کنید و مطالب تازه وب‌سایتتان را برای کاربرانتان ایمیل کنید.

نصب و راه‌اندازی افزونه

بدین جهت، پس از دریافت این افزونه از لینک موجود در انتهای همین نوشته و یا مراجعه به صفحه این افزونه در WordPress.org بسته این افزونه را دریافت کنید. سپس از طریق بخش افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس خود و سپس گزینه نصب افزونه، با کلیک روی سربرگ بارگذاری بسته فشرده بسته افزونه را بارگذاری (Upload) کنید و پس از نصب آن را فعال کنید.

آموزش استفاده از افزونه

بعد از نصب افزونه گزینه‌ای به نام MailPoet به پیشخوان وردپرس اضافه می‌شود. با کلیک به روی آن به صفحه خوش‌آمد‌گویی این افزونه مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید.

mailpoet-shot-1

با انتخاب یکی از چهار گزینه فوق و کلیک به روی کلید متشکرم، من را به MailPoet ببر وارد بخشی به نام همه خبرنامه‌ها می‌شوید. در این صفحه می‌توانید تمامی فرم‌های خبرنامه‌ای که ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید. افزونه به صورت خودکار یک فرم با نام راهنمای ۵ دقیقه‌ای کاربر ایجاد می‌کند که با مطالعه آن می‌توانید به طور کامل نحوه راه‌اندازی و کار با افزونه را فرا بگیرید!!

download-plugin   plugin-page

موفق و پیروز باشید

طراحی سایت توس وب.

اشتراک گذاری در :    

مطالب مرتبط