در این مقاله قصد داریم تا نحوه ایجاد یک شمارنده ساده بازدید‌های یک نوشته با بهره‌گیری از زمینه‌های دلخواه در وردپرس و توابع مربوط به آن بپردازیم.

post-views-counter

شمارنده بازدیدهای نوشته بدون افزونه


برای این‌کار کافیست دستور زیر را در فایل single.php پوسته خود و در هنگام بسته‌شدن چرخه (Loop) درج کنید.

حتما می‌پرسید دستور فوق چگونه کار می‌کند؟! درسته؟! دستور فوق، ابتدا با بهره‌گیری از تابع get_post_meta مقدار زمینه دلخواه views دریافت می‌شود و در متغیر post_views ذخیره می‌گردد. سپس مقدار این متغیر با عدد ۱ جمع شده (یکی به بازدید‌ها افزوده می‌شود) و پس از آن با بهره‌گیری از تابع update_post_meta مقدار همان زمینه دلخواه (views) به مقدار تازه (یعنی تعداد بازدید‌هایی که یک عدد به آن اضافه شده است) جمع می‌گردد. برای جلوگیری از خطای احتمالی در هنگام شروع استفاده از این دستور اگر مقدار زمینه دلخواه خالی باشد، دستور فوق ابتدا این مقدار را برابر صفر تعریف می‌کند تا مشکلی در شمارش بازدید‌ها پیش نیاید.
با بهره‌گیری از توابع وردپرس شما می‌توانید برنامه‌هایی فوق‌العاده و یا حداقل اسکریپت‌های ساده مورد نیازتان را ایجاد کنید، کافیست کمی خلاقیت داشته باشید!

بهره‌گیری از یک کد ساده باعث کاهش فشار سایت شما روی Ram هاست و در نتیجه عملکرد سریعتر و بهتر وب‌سایت شما می‌شود. اما اگر به دنبال یک آمارگیر پیشرفته هستید مقالات بعدی ما را دنبال کنید. در مقالات آینده افزونه‌ای قدرتمند برای تجزیه و تحلیل آمار وب‌سایتتان معرفی خواهد شد.

کپی با درج لینک منبع بلا مانع میباشد

اشتراک گذاری در :    

مطالب مرتبط